Žuvis Viduržemio jūros regiono gyventojų mityboje

Tinkama mityba kartu su aktyviu gyvenimo būdu atlieka itin svarbų vaidmenį užkertant kelią daugeliui ligų, kurios šiais laikais yra labai paplitusios – tai vadinamosios gerovės ligos, o tinkamą mitybą galima iliustruoti pasitelkiant maisto piramidę.

Tokie maisto produktai kaip grūdai, vaisiai, daržovės, alyvuogių aliejus, pieno produktai ir jogurtas yra sveikos mitybos pagrindas, todėl juos reikėtų vartoti kasdien ar net du kartus per dieną.

Centrinėje piramidės dalyje esančius maisto produktus (baltą mėsą, ankštines daržoves, šviežią sūrį ir žuvį) reikia valgyti du ar daugiau kartų per savaitę.

Galiausiai piramidės viršuje yra raudonas mėsa ir saldumynai, kuriuos galima vartoti vieną kartą per savaitę.
Žuvis yra svarbus Viduržemio jūros regiono gyventojų mitybos elementas.

Moksliniai duomenys rodo, kad jei žuvis vartojama tinkamu kiekiu ir esant subalansuotai mitybai, ji gali padėti žmogui išlikti sveikam.

Iš tikrųjų žuvis (ir šviežia, ir konservuota) suteikia vertingų maistinių medžiagų, tokių kaip didelės biologinės vertės baltymai, mineralinės druskos ir omega 3 rūgštys. Štai kodėl organizacija „Tarptautinis Viduržemio jūros regiono mitybos fondas“ (angl. International Foundation of Mediterranean Diet, IFMeD) parengė naująją tvarios Viduržemio jūros regiono mitybos piramidę ir rekomenduoja vartoti bent 2 žuvies porcijas per savaitę.”

VIDURŽEMIO JŪROS REGIONO MITYBOS PIRAMIDĖ

Žuvis Viduržemio jūros regiono gyventojų mityboje

Teisinga mityba kartu su aktyviu gyvenimo būdu atlieka svarbų vaidmenį užkertant kelią daugybei patologijų, dažnai vadinamų „gyvenimo būdo ligomis“.

Sužinokite daugiau

Vertingas geros savijautos šaltinis

Dėl didelio baltymų kiekio, viena 100 g nuvarvintų tunų porcija suaugusiems žmonėms suteikia maždaug dešimtadalį rekomenduojamos paros kalorijų normos.

Sužinokite daugiau

Aukite sveiki!

„Rio Mare“ lašišų produktai – tai praktiškas, ir sveikas būdas pripratinti vaikus valgyti žuvį. Dar daugiau – vaikai tikrai bus sužavėti! Spėkite, kodėl? Nes mūsų produktai yra skanūs, neturi kaulų ir specifinio kvapo!

Sužinokite daugiau

Naudingi ir nekaloringi produktai

„Rio Mare“ produktai yra lengvesni ir maistingesni nei daugelis kitų maisto produktų, kurie dažnai patiekiami valgio metu. Palyginome juos, kad pasiūlytume jums skanių alternatyvų!

Sužinokite daugiau